Biyometrik Verilerin İşlenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Biyometrik Verilerin İşlenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, 17 Eylül 2021 tarihinde biyometrik verilerin tanımını yaptığı, bu verilerin işlenmesi şartlarını ve ilkelerini düzenlediği bir rehber yayımlamıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, mevzuatta daha önce tanımlanmamış olan biyometrik verileri, Avrupa Birligi Genel Veri Koruma Tüzügü’ndeki tanima paralel olarak kişiye özgü, benzersiz ve tek olan fiziksel veya davranışsal özellikler olarak tanımlamıştır.

Bununla birlikte, biyometrik verilerin unutulması mümkün olmayan, ömür boyu aynı kalan ve müdahale olmaksızın sahip olunan veriler olduğunu ifade ederek, bu tür verilerin işlenmesinde uyulması gereken temel ilkeleri, biyometrik verilerin korunması için yerine getirilmesi gereken teknik ve idari tedbirleri paylaşmıştır.

Söz konusu rehbere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Önceki Kozmetik Ürünler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmıştır
Sonraki Online dünyadaki varlığınız, internet sitesi sahibi olmanın ötesine nasıl geçmiştir?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Ayıplı Malda Sorumluluk

Satıcı malı satış sözleşmesine uygun olarak alıcıya teslim etmekle yükümlüdür. Reklamlarda veya ilanlarda yer alan taahhütlerin taraflarca bilindiği ve sözleşmenin içeriğine zımni bir şekilde de olsa dahil olduğu kabul edilir.

Nafaka Ödenmediğinde Yapılacaklar Nelerdir?

Nafaka ödenmediğinde öncelikle icra takibi yaparak borcun ödenmesi talep edilmelidir. İcra Dairesi aracılığı ile borçluya borcunu ödemesi için ödeme emri gönderilir. Borçlu bu tebliği aldıktan sonra belirtilen sürede nafaka borcunu

İş Kazası Tazminat

İş kazaları sonucu sakat kalan veya hayatını kaybeden işçinin kendisine ve yakınlarına işveren tarafından maddi veya manevi tazminat ödenmesi kanunlarla güvence altına alınmıştır. İş kazalarından doğan tazminat hakkının elde edilmesi

Yorum Yap

Henüz yorum yok!

Bu yazıya yorum yazan ilk kişi olabilirsin! - Yorum yap!

Yorum Yap