En İyi Gayrimenkul Hukuku Avukatlarının Çalışmaları

En İyi Gayrimenkul Hukuku Avukatlarının Çalışmaları

Gayrimenkul Hukuku Nedir?

Gayrimenkul hukuku, taşınmaz mallar üzerinden meydana gelebilecek uyuşmazlıkları engelleyen ve taşınmaz mallar üzerindeki hakları belirleyen hukuka verilen addır. Gayrimenkul hukuku geniş kapsamlı bir hukuk dalı olduğu için mutlaka tecrübeli avukatlardan bu konuda destek alınması önemlidir. Tapu işlemleri, kiralama ve satış sözleşmeleri gibi konular ve ortaya çıkan sorunlar gayrimenkul hukuku alanına girer.  Gayrimenkul Hukuku, eşya hukukunun bir alt dalıdır. Eşya hukukuna ilişkin çeşitli uyuşmazlıklara  çözüm arar. Binalar, işyerleri ve arsa gibi tüm taşınmaz malları kapsamına alır.

Gayrimenkullerin yönetiminde meydana gelen uyuşmazlıkları çözmek ve riskleri ortadan kaldırmak  için konusunda uzman bir avukatla hareket etmek gerekir. En iyi gayrimenkul hukuku avukatları gayrimenkul hukuku ile ilgili aşağıdaki konularda çalışmalar yaparlar:

  1. Tapu ve tescil davaları
  2. Kamulaştırma davaları,
  3. Ortaklığın iptali davaları,
  4. Kira sözleşmeleri,
  5. Satış sözleşmeleri,
  6. İnşaat sözleşmesi,
  7. Bina yönetim sözleşmeleri,
  8. AVM yönetim sözleşmeleri
  9. Proje yönetim sözleşmeleri,
  10. Kat irtifakı sözleşmeleri

Tapu Davaları

Tapu davaları, tapu tescili ve tapu iptali gibi davaları kapsar. Hukuka aykırı durumların ortadan kaldırılması ve düzeltilmesi ve mağduriyetlerin ortadan kaldırılması amaçlanır.  Tapu davaları Asliye hukuk mahkemelerinin görev alanında bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yerde ki mahkemeye başvurarak tapu davaları tecrübeli bir avukat yardımıyla açılabilir.

İzale-i Şuyu Davaları

Birden fazla ortağı bulunan taşınır ve taşınmaz mallardaki ortaklığı bitirmek amacıyla açılan davalardır. Davalar taşınmazın bulunduğu yerde ki Sulh hukuk mahkemelerinde açılır. Genellikle uzun bir süreç gerektiren davalardır. Satış yoluyla ve taksim edilerek ortaklığın giderilmesi amaçlanır.

Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri

Arsa sahibi ile müteahhit arasında arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi, arsa sahibinin kendisine devredeceği belli bir arsa payı veya daireye karşılık müteahhidin kendi malzemesiyle arsa üzerinde bağımsız bölümler yapması ve bir yapı meydana getirmesi amacıyla karşılıklı imza edilir.

 

Önceki Reddi Miras Hali
Sonraki İş Kazası Tazminat

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Nafaka nedir?

Medeni Kanunun 175.maddesine göre, boşanma nedeni ile yoksulluğa düşecek tarafın geçinebilmesi amacıyla diğer taraftan mali gücü oranında nafaka ödemesi istenebilir. Hükmedilen nafaka ödemesinin bir süresi yoktur. Sadece kadınlara değil, ekonomik

İş Sözleşmelerinde Eğitim Gideri Karşılığı Olarak Cezai Şart

İşverenler, çalışanlarının bilgi ve becerilerinin artması amacıyla onları yurt içinde ve yurt dışında mesleki eğitimlere gönderebilmektedirler. Bu mesleki eğitimler sonucunda, çalışanın artan bilgi ve becerisinden yararlanmak isteyen işveren belirli bir

Call Center Hizmeti Veren Bürolarda Performans Arttırmanın 25 Yolu

1.  Gün içerisinde yaşanan olumsuzluklar yerine olumlu olaylara odaklanın. 2.    Çalışanlarınıza koçluk yapmak için daha fazla vakit ayırın. 3.    Arama yapan çalışanları cesaretlendirin. En ufak ilerlemelerini bile tebrik edin. 4.    Eğitim ihtiyaçlarının neler

Yorum Yap

Henüz yorum yok!

Bu yazıya yorum yazan ilk kişi olabilirsin! - Yorum yap!

Yorum Yap