Hukuk Bürosu İş Geliştirme

Hukuk Bürosu İş Geliştirme

Kurucu Avukat olarak sizinle birlikte çalışan avukatların iş geliştirme konusunda sizin gibi düşünmelerini ve size daha fazla destek olmalarını nasıl sağlarsınız?

1.     Öncelikle, meslektaşlarınızı ofis ortamında elde ettikleri ilerlemeler ve olumlu sonuçlar için sık sık takdir edin.
2.     Onlardan kendilerini müvekkilin yerine koymalarını isteyin.
3. Müvekkillerin temel beklentilerinin (kaliteli iletişim, etkin dinleme, hızlı geri dönüş, önceliklendirme, sektörel uzmanlık, vb.) neler olduğunu anlamaları için yardımcı olun. Bu konularda becerilerini geliştirmeleri için onlara eğitim fırsatları tanıyın.
4.     Müvekkillere kaliteli hukuku hizmet vermenin standartlarını kurumunuzda belirleyin ve bu standartları yazılı hale getirerek çalışanlarla paylaşın.
5.     Hizmet kalitesi standartlarının korunması için denetimler ve kalite kontrol çalışmaları yapın. Kalite standartlarından taviz vermeyeceğinizi iç ve dış müşterilerinize gösterin.
6.     Müvekkillerden hizmetleriniz hakkında periyodik olarak geri bildirim alın ve geliştirilmesi gereken durumları çalışanların dikkatine sunun.
7.     Ekip üyelerinizin müvekkil ile temas kurmasını teşvik edin.

Yukarıda belirtilen liderlik faaliyetleri, ekip üyelerinizin güçlenmelerini, iş geliştirme alanında sizin gibi düşünmelerini ve davranışlar geliştirmelerini teşvik edecektir.

#eğitim #isgelistirme #avukat #hukukburosuyonetimi #hukukbürosu

Tarkan Karabel

Hukuk Büroları Gelişim Uzmanı

Önceki Performans Gözden Geçirme Hataları

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Vergi Usül Kanunu Değişiklik

VERGİ USUL KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN Kanun No. 7338 Kabul Tarihi: 14/10/2021 MADDE 1 – 31/12/1960 tarihli ve 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa mükerrer 20. maddesinden

Bir Avukat olarak dinleme beceriniz

Doğrusunu söylemek gerekirse, iyi bir dinleyici olmak gerçekten zordur. Bazen karşınızdaki insanı dinlemek yerine konuşma sırasının size gelmesini beklersiniz. Böyle bir durumdaysanız, artık kendinize çeki düzen vermenin vakti gelmiştir. Avukatlarla

Nitelikli Müvekkilleri Kazanma Sanatı

Nitelikli müvekkilleri bulmanın birinci kuralı ne tarz müvekkiller istediğinizi bilmektir. Hedef müvekkillerinizi belirlerseniz, iş geliştirme faaliyetlerinizi buna göre odaklayabilirsiniz. Kimi takip ettiğinizin farkındaysanız onu yakalamanız mümkün olur. Bu amaçla, işe

Yorum Yap

Henüz yorum yok!

Bu yazıya yorum yazan ilk kişi olabilirsin! - Yorum yap!

Yorum Yap