Legala Avukatlar Rehberi

Legala Hakkında

Legala Avukatlar Rehberi ülkemizde kurulmuştur. Amacı, avukatlar ve hukuki konular hakkında insanların daha detaylı bilgi sahibi olmaları ve hukuki sorunlarının çözümünde avukatlarla çalışmalarıdır. Legala, hukuki sorunlarını çözmek isteyen, bu amaçla avukatlar ve hukuki konular hakkında bilgi edinmek isteyen kullanıcılara yardımcı olmayı amaçlar.

Neden Legala?

Daha fazla bilgi sahibi olduğunuzda, özel hayatınız ve iş hayatınızla ilgili daha doğru kararlar vereceğinize inanıyoruz. Legala olarak, avukatlar ve hukuki konularda sizlerle faydalı bilgiler paylaşarak, en doğru seçimleri yapmanızı arzu ederiz.

Önemli Bilgilendirme

Legala, avukatlara iş temini amacıyla aracılık etme veya sair aracılık hizmetlerinde bulunmaz. Avukatlık Kanunu Madde 48’de “komisyonculuk” yasaklanmıştır. Zira madde kapsamında avukata “iş getirmek” kavramından bahsedilmiştir. Legala.com.tr sitesi avukatlara ücret ve çıkar karşılığı iş getirmemektedir.

Legala, avukatlara aracılık hizmeti vermekten kesinlikle imtina eder. Bu gibi gelecek teklifleri ve talepleri kesinlikle dikkate almaz.

Kullanıcının Legala hizmetlerini kullanması, sorularına cevap veren avukatla vekil-müvekkil ilişkisini hiçbir şekilde doğurmaz.

Gelen sorulara cevap veren avukatlar, genel hükümler çerçevesinde kullanıcıya yol göstermek amacıyla yanıt vereceklerdir. Ayrıntılı ve geniş bilgi edinmek için kullanıcının bir avukata ücret mukabili danışması veya bir avukat tevkil etmesi gerekmektedir.

Legala internet sitesinde paylaşılan bilgilerden ve içeriklerden eser sahibi sorumlu olup, Legala söz konusu bilgilerden ve içeriklerden sorumluluk kabul etmez.

Legala, kullanıcıların sorularına avukatlarca verilen cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu hakkında garanti vermez.

Legala Avukatlar Rehberine üyelik ve bu platformda bilgi paylaşımı ücretsizdir.

Önceki Maaşını Alamayan İşçi İş Görmekten Kaçınabilir mi?
Sonraki Hukuk Bürosunda Düşük Performans Gösteren Çalışanları İyileştirme Rehberi

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

İyi Hal İndirimi Nasıl Uygulanır?

Yargılama esnasında belirli şartların karşılanması sonucu kişiye iyi hal indiriminden yararlanma imkânı sunulur. Bu şekilde, ceza indirimi uygulanacak kişi daha hafif bir cezaya çarptırılabilir. Peki, yargılama sürecinde iyi hal indiriminden

Call Center Hizmeti Veren Bürolarda Performans Arttırmanın 25 Yolu

1.  Gün içerisinde yaşanan olumsuzluklar yerine olumlu olaylara odaklanın. 2.    Çalışanlarınıza koçluk yapmak için daha fazla vakit ayırın. 3.    Arama yapan çalışanları cesaretlendirin. En ufak ilerlemelerini bile tebrik edin. 4.    Eğitim ihtiyaçlarının neler

Binek Araç Kiralamada Gider Sınırlaması

2 7.05.2020 tarihli ve 31137 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan  311 Seri No.lu Gelir Vergisi Genel Tebliği’nde, binek araçlara ait  amortisman, kiralama, faiz, yakıt ve  bakım onarım gibi giderler hakkında bazı

Yorum Yap

Henüz yorum yok!

Bu yazıya yorum yazan ilk kişi olabilirsin! - Yorum yap!

Yorum Yap