Vergi Affı & Matrah Artırımı için Başvuru Ve Ödeme Sürelerinin Uzatılması Hakkında

Vergi Affı & Matrah Artırımı için Başvuru Ve Ödeme Sürelerinin Uzatılması Hakkında

27 Ağustos 2021 tarih ve 31581 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 4420 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı (“Karar”) ile 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun (“7326 sayılı Kanun”) kapsamında getirilen vergi affı ve matrah/vergi artırımı düzenlemelerinden faydalanma ve ödeme süreleri 1 ay uzatıldı.

7326 sayılı Kanun ile genel olarak 30 Nisan 2021 ve öncesindeki dönemlere ilişkin vergiler ile buna bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri ve vergi aslına bağlı olmayan diğer vergi cezalarını kapsayan vergi affı ve matrah/vergi artırımı imkanı getirilmişti. Söz konusu düzenlemeden yararlanmak için öngörülen başvuru süresinin son günü 31 Ağustos 2021 olarak belirlenmişti. Karar ile birlikte, bu süre 1 ay uzatılarak son başvuru günü 30 Eylül 2021 olarak yeniden düzenlendi. Bununla birlikte,  ilgili başvurulara ilişkin ilk taksit ödeme süresinin (30 Eylül 2021) de 1 ay uzatılmasına karar verildi. Bu şekilde ilk taksit ödeme süresinin son günü 1 Kasım 2021 tarihi oldu.

Karar ile birlikte 7326 sayılı Kanunla getirilen vergi affı, matrah ve vergi artırımı imkanından yararlanma için mükelleflere ilave süre tanınmıştır.

Önceki Hukuk Bürolarında Düşük Performansın Nedenleri
Sonraki Sabahları Erken Kalkıp Daha Fazla İş Bitirmenin 5 Yolu

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

En İyi İş Hukuku Avukatları & İş Hukuku Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İş Hukuku aşağıda belirtilen konularda iş ve işveren ilişkilerinin kurulmasını, yönetilmesini ve sonlandırılması amaçlar: İş sözleşmeleri, İşçilik hakları, İş kazaları, Kıdem tazminatı, İhbar tazminatı, Hizmet tespiti, İşe başlatmama tazminatı İş

Katkı Payı Alacağı Hakkında Yargıtay Kararları

Yargıtay’ın katkı payı alacağı hakkındaki kararını aşağıda bulabilirsiniz: “… 01.01.2002 tarihinden önce 743 Sayılı Türk Kanunu Medenisinin (TKM) yürürlükte olduğu dönemde, eşler arasında yasal mal ayrılığı rejimi geçerliydi (TKM mad.170).

Bir Avukat Olarak İşleri Savsaklama Hastalığından Nasıl Kurtulursunuz?

Yeni bir güne daha uyandınız. Ayaklarınız ofise gitmek istemiyor. Gene vaktinde ödeme yapmayan ve iş isteyen bir sürü müvekkille uğraşmanız gerekecek. Kafanızdan çeşitli düşünceler geçiyor: “İşe olan inancımı kaybediyorum, günlük rutin

Yorum Yap

Henüz yorum yok!

Bu yazıya yorum yazan ilk kişi olabilirsin! - Yorum yap!

Yorum Yap